Spotkania z Tischnerem


XII Rajd Rodziny Szkół Tischnerowskich

W dniach 27 - 28 września 2012 r. w Domosławicach gościliśmy uczestników XII Rajdu Rodziny Szkół Tischnerowskich z jedenastu szkół podstawowych. Gościem specjalnym był prezes stowarzyszenia „Drogami Tischnera", ojciec naszej Rodziny - Kazimierz Tischner.

W pierwszym dniu rajdu uczniowie z wychowawcami pokonali trasę Wytrzyszczka - Kozieniec - Machulec - Czchów. Mieli także okazję zwiedzić Tropie z sanktuarium św Świerada. W Czchowie uczestników rajdu powitał Burmistrz Miasta i Gminy, pan Marek Chudoba. Wręczył każdej szkole piękny album o naszej gminie oraz okolicznościowy adres.

Tutaj odwiedziliśmy gotycki kościół oraz wdrapaliśmy się na basztę. Najwięcej emocji dostarczyła jednak gra terenowa rozegrana na czchowskim Rynku. Następnie udaliśmy się autokarem do szkoły na smaczny posiłek. Podczas integracyjnego wieczorku zrobiliśmy sobie pamiątkowe wspólne zdjęcie, rywalizowaliśmy w kilku konkursach, śpiewaliśmy i słuchaliśmy występów kapeli z Biskupic Melsztyńskich. Na koniec dnia wszyscy świetnie się bawili na dyskotece.

Drugi dzień rajdu rozpoczęliśmy od Mszy św. w kościele w Domosławicach, a potem wyruszyliśmy na trasę do Melsztyna. Po drodze zapaliliśmy znicze na cmentarzu wojennym z I wojny światowej w Czarnym Lesie w Charzewicach. Obok zamkowych ruin poszukiwaliśmy słodkiego skarbu, ukrytego wcześniej przez organizatorów. Po powrocie do szkoły i zjedzeniu obiadu przyszedł czas pożegnania. Uczestnicy rajdu pełni wrażeń mówili sobie: „Do zobaczenia.", bo przecież znów się spotkamy, jak to zwykle w Rodzinie bywa.

Realizacja rajdu nie byłaby możliwa bez dotacji finansowej z Gminy Czchów oraz ze Starostwa Powiatowego w Brzesku w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Entuzjaści Uśmiechu".


 


kontakt
aktualnościengine solidside | system zarządzania treścią 3w-cms