Przygotowania do spotkania w Polsce

„Chorzy, czy zdrowi: zwiększenie kompetencji młodych Europejczyków, w celu zapewnienia zdrowia i zapobiegania chorobom"

Uczniowie naszego gimnazjum przygotowują się do kolejnego spotkania w ramach projektu Erasmus+ w dniach od 8-15 maja. Tym razem spotkamy się wszyscy w Polsce. Tematem przewodnim będzie ujęcie problemu choroby i zdrowia w aspekcie historycznym oraz znaczenie muzyki w naszym życiu. Dlatego też, nasi uczniowie już od grudnia  poznają tematykę chorób zakaźnych występujących w Europie w okresie średniowiecza, zbierają literaturę, tworzą mapę myśli.  Poszukują materiałów na temat „cholery", występującej na naszym terenie. Omawiają  społeczne, gospodarcze skutki występowania chorób zakaźnych. Wszystko to posłuży do przygotowania prezentacji multimedialnej.

Podjęliśmy także współpracę z Sanepidem w Brzesku. Pracownicy tej instytucji zapoznają nas z chorobami zakaźnymi, z jakimi możemy się spotkać w codziennym życiu, zjawiskiem wszawicy oraz zatruciami i zakażeniami pokarmowymi.

Nauczyciele- muzycy przygotowują warsztaty z muzykoterapii, zajęcia w sali koncertowej, wspólne muzykowanie.

B.Migas