REALIZACJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO „TRZYMAJ FORMĘ!”

REALIZACJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO „TRZYMAJ FORMĘ!” W LATACH 2013/2014

„Trzymaj formę” to Ogólnopolski Program Edukacyjny mający na celu zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej
na zdrowie.

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym przystąpiła po raz kolejny do w/w programu, którego współorganizatorem jest Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczącej edukacji w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Patronat nad tym programem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu oraz Instytut Żywności i Żywienia. W roku szkolnym 2013/2014 jest to już ósma edycja, a jej hasłem przewodnim jest „Trzymaj formę, bądź aktywny”.

Oto harmonogram działań w naszej szkole, realizowanych w ramach powyższego programu:

1.      Prezentacja multimedialna przygotowana przez nauczyciela pt. „Jak zapamiętywać? – produkty spożywcze poprawiające pamięć i koncentrację uczniów”.

2.      Gazetka ścienna przygotowana przez uczniów „Żyj zdrowo!”

3.      Ulotki dla rodziców dotyczące zbilansowanej diety i znaczenia aktywności fizycznej w prawidłowym rozwoju dziecka.

4.      Przygotowanie inscenizacji przez uczniów propagującej zdrowy styl życia pt. „Satyra na grubasa”.

5.      Quiz wiedzy na temat odżywiania i aktywności fizycznej w naszym życiu, przygotowany przez uczniów gimnazjum dla uczniów klas starszych szkoły podstawowej

6.      Sportowy Dzień Dziecka – gry i zabawy rekreacyjno-sportowe. Przygotowanie zestawu ćwiczeń przez uczennice klasy II gimnazjum zapobiegających nadwadze
i kształtujących sylwetkę.

Zapraszam wszystkich do współpracy!

Szkolny Koordynator Programu

Wiesława Pajor