Laudacja ks. proboszcza Michała Kapturkiewicza podczas wreczania nagrody Jordan

Laudacja ks. prałata Michała Kapturkiewicza podczas wręczania nagrody Jordan - 2015 Stowarzyszenia Klucz w Zakliczynie

 

   Od 1968 roku związany z parafią jako proboszcz,  a po przejściu na emeryturę jako rezydent parafii pw. Nawiedzenie NMP i sanktuarium Maryjnego w Domosławicach. Ks. Michał Kapturkiewicz to niezrównany kaznodzieja oraz kustosz historii i tradycji doliny Dunajca. Jako kapłan potrafił zjednać sobie zwyczajnych ludzi i reprezentantów znanych rodów oraz ludzi nauki, wśród  nich potomków Jacka Malczewskiego, Kunachowiczów, Wykowskich, Charzewskich.

   To ks. Michał zapoczątkował msze święte w intencji poległych na cmentarzu wojennym w Charzewicach, to On nie dał zapomnieć o Jacku Malczewskim opowiadając, że: „przemija postać świata...bądź jak Malczewski, kochaj ludzi bo szybko odchodzą."

   Nie sposób opowiedzieć życiorys pochodzącego z Tymbarku, tak bardzo będącego symbolem skromności, a zarazem wielkości kapłańskiej, księdza; kochającego Matkę Bożą Domosławicką - Królową Doliny Dunajca, ludzi i kulturę.

   „Ja nie jestem od dzielenia ludzi, od tego są wybitni specjaliści" - to ulubione Księdza Prałata zdanie jest mottem Jego drogi życiowej i posługi kapłańskiej.

 

kontakt
aktualnościengine solidside | system zarządzania treścią 3w-cms