PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika 2016 r.

Dnia 19 lutego 2016 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelników Uczniów Klasy I Szkoły Podstawowej.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli krótkie przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy VI i V.

Uczniowie klasy I dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Poznali zasady wypożyczania z szkolnej biblioteki.

Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Pan  Dyrektor Kazimierz Wojnicki wielką książką dokonał pasowania każdego z uczniów.

Następnie uczniowie otrzymali skromne upominki w postaci zakładki do książki i coś słodkiego z „Domku Baby Jagi , Jasia I Małgosi".

Wyrażamy wdzięczność Drogim Rodziców, że pomimo wielu obowiązków znaleźli czas aby towarzyszyć swoim Kochanym pociechom w tak ważnej chwili. Dziękujemy za Waszą obecność.

A najmłodszych czytelników zapraszamy do jak najczęstszego odwiedzania Szkolnej Biblioteki i czytania książek.

 

Biblioteka Szkolna i Aktyw i Przyjaciele Książek

kontakt
aktualnościengine solidside | system zarządzania treścią 3w-cms